دیجیتال مارکتینگ آژانس های مسافرتی کوچک

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی


دیجیتال مارکتینگ آژانس های مسافرتی کوچک

دیجیتال مارکتینگ روشی است که آژانس های مسافرتی بتوانند کسب و کار خود را به صورت آنلاین به  بازار عرضه کنند. هزاران آژانس مسافرتی بزرگ از قبیل Expedia ، Priceline، Airbnb و موارد دیگر برای ارتقاء کسب و کار خود استراتژی های مختلف دیجیتال مارکتینگ را اتخاذ کرده اند. بنابراین، آژانس های مسافرتی کوچک چگونه می توانند با این کسب و کار های بزرگ مسافرتی که در بازار جهانی مرسوم هستند، رقابت کنند؟

در اینجا 10 ایده نوآورانه در زمینه دیجیتال مارکتینگ برای آژانس های مسافرتی کوچک به اشتراک گذاشته شده است تا بتوانند به طور مؤثر کسب و کار مسافرتی آنلاین خود را به بازار عرضه کنند.

همین حالا چند ایده مناسب برای دیجیتال مارکتینگ کسب و کار کوچک خود انتخاب کنید! شما می توانید از این طریق مشتریان جدید را به کسب و کار خود جذب کنید و آنها را به مشتریان واقعی تبدیل کنید!

این 10 نکته برای دیجیتال مارکتینگ آژانس های مسافرتی عبارتند از:

مخاطب هدف

  1. مشتری مناسب را برای آژانس مسافرتی خود هدف گذاری کنید

ایجاد یک مخاطب هدف برای آژانس مسافرتی خود بسیار مهم است. به عنوان مثال، برخی آژانس های مسافرتی بر اساس مناطق مختلف برای سفر (مانند سفر اروپایی، سفر کویری، سفر پکن و غیره) مشتریان خود را هدف قرار می دهند. در حالی که برخی دیگر بسته به گروه های مختلف از مردم (مانند دانشجویان، بازنشستگان و غیره) گزینه های سفر مختلفی را برای مشتریان خود فراهم می کنند. برای رونق آژانس مسافرتی کوچک خود، باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید تا بتوانید در درازمدت یک پایگاه مشتری بزرگتر را توسعه دهید.

وب سایت

  1. وب سایت مسافرتی خود را بهینه کنید

یک وب سایت مسافرتی با محتویات دیجیتال غنی و طراحی وب حرفه ای می تواند هر کسی را که در نگاه اول به وب سایت شما مراجعه می کند، جذب کند.

چگونه می توانید وب سایت مسافرتی خود را با بودجه محدود بهینه کنید؟

خوب، چرا به ساخت یک بروشور سازنده رایگان نپردازیم؟

این امر می تواند به شما کمک کند تا بروشورهای مسافرتی دیجیتالی خود را با قابلیت ورق خوردن صفحه و محتوای رسانه ای غنی ایجاد کنید. در ضمن، این امکان را به شما می دهد که کلیه بروشورهای دیجیتالی خود را در وب سایت مسافرتی خود قرار دهید. این یک راه عالی برای ایجاد ظاهری ساده و زیبا در وب سایت شما است. و می تواند باعث ایجاد ترافیک و جذب افراد بیشتر به وب سایت شما شود.

کمپین تبلیغاتی آنلاین

  1. کمپین تبلیغاتی آنلاین

پرداخت به ازای هزار مشاهده (CPM) و پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) دو راه برای افزایش آگاهی از برند شما هستند. گوگل ادوردز (Google AdWords) ابزار محبوب بازاریابی آنلاین برای پرداخت به ازای هر کلیک برای بازاریابان آژانس های مسافرتی است. وقتی افراد یکی از کلمات کلیدی شما را در گوگل جستجو می کنند، تبلیغات شما در کنار نتایج جستجو ظاهر می شوند. در ضمن، می توانید آگهی گوگل ادوردز خود را در بروشور مسافرتی دیجیتال خود قرار دهید. این یک روش مؤثر برای هدایت ترافیک بیشتر به وب سایت مسافرتی شما است.

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی

  1. مشترکین ایمیل را افزایش دهید

شما همچنین می توانید برای ایجاد ارتباط با مشترکین خود از خبرنامه های الکترونیکی استفاده کنید. فقط کافی است که به طور مرتب اطلاعات مربوط به سفر و کسب و کار خود را در اختیار آنها قرار دهید. این یک روش عالی برای حفظ مشترکین موجود و افزایش مشترکین احتمالی است.

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی

  1. با سایر کسب و کارهای مرتبط همکاری کنید

به عنوان مدیر یک آژانس مسافرتی، شما می توانید با کسب و کارهای مرتبط دیگر مانند هتل ها، رستوران ها و … همکاری کنید. این روش دیگری برای دستیابی کسب و کار مسافرتی شما به گردشگران ومسافران بالقوه است. در این میان، هنگامی که با آنها همکاری طولانی مدت دارید، تخفیف های بیشتری را برای مشتریان شما به ارمغان می آورد و همچنین هزینه های تجاری شما را نیز کاهش می دهد.

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی

  1. تجربه های سفر را در وب سایت های مرتبط و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

افراد در فروم های مختلف مانند Quora ، Reddit ، LinkedIn Group و موارد دیگر (در ایران مانند اسنپ تریپ، لست سکند و …) اطلاعات مفیدی را برای خود جستجو می کنند. شما می توانید در آن فروم ها شرکت کنید تا تجربه های مسافرتی خود را به اشتراک بگذارید. این امر به شما در رسیدن به مشتریان بالقوه بیشتر در این راه کمک خواهد کرد. البته، به اشتراک گذاشتن عکس ها و تجربیات در صفحه فیس بوک، توییتر و اینستاگرام شما نیز بسیار توصیه می شود.

اسپانسر

  1. اسپانسر رویدادها یا مسابقات شوید

حمایت مالی از رویدادها یا مسابقات، راه دیگری برای برندسازی کسب و کار مسافرتی شما و قرارگیری آن در معرض دید عموم است. این یک روش ناخودآگاه برای ایجاد آگاهی از برند در بین شرکت کنندگان در رویداد و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی است.

تخفيف گروهی

  1. تخفيف گروهی ارائه دهید

هنگامی که تخفیف های گروهی را به مسافران خود ارائه می دهید، به یک نتیجه برنده – برنده دست پیدا می کند. از یک طرف آنها می توانند با هزینه کمتری به سفر خود بروند. از طرف دیگر، با جذب بیشتر مسافر برای رزرو خدمات مسافرتی آنلاین خود می توانید سود بیشتری کسب کنید.

دیجیتال مارکتینگ آژانس مسافرتی

  1. رایگان و اختیاری به صورت آنلاین و آفلاین مشاوره دهید

شما می توانید یک مشاوره رایگان به مسافران بالقوه خود ارائه دهید. فقط به آنها کمک کنید تا مناسب ترین مسیر و گزینه سفر را انتخاب کنند! همچنین، می توانید به مسافران بالقوه خود بگویید که چگونه خدمات مسافرتی شما را به صورت آنلاین رزرو کنند.

وبلاگ نویسی سفر

  1. وبلاگ نویسی را شروع کنید

بازاریابی محتوا موثرترین راه برای بازاریابی کسب و کار مسافرتی آنلاین شما است. شما می توانید شروع به نوشتن وبلاگ های مرتبط با کسب و کار خود کنید، که به دلیل کم هزینه بودن، مخصوصاً برای آژانس های مسافرتی کوچک مناسب است. علاوه بر این، مطالبی که در وبلاگ خود می نویسید هرگز قدیمی نخواهند بود و افراد بیشتری را به سوی کسب و کار شما جذب خواهد کرد.

به طور خلاصه،

امروزه شما گزینه های مختلفی برای بازاریابی آژانس های مسافرتی کوچک خود به صورت آنلاین دارید. استفاده از تمامی این 10 ایده بازاریابی که در بالا ذکر شد در کسب و کار خود،  غیر واقعی خواهد بود. بنابراین فقط تعدادی از ایده های دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید تا کسب و کار مسافرتی آنلاین خود را توسعه دهید!

گردآورنده: زهرا ترابی – تیم محتوا بلوباکس

 

بازاریابیدیجیتال مارکتینگ

آژانس مسافرتیبازاریابیبلوباکسدیجیتال مارکتینگزهرا ترابی

Comments are disabled.