12 ابزار برتر اینستاگرام برای کسب و کارها و بازاریابان


شرکت ها و برندها می توانند کارهایشان را در جهت مدیریت رسانه های اجتماعی بهبود بخشند. فالوورهای بیشتری جذب کنند و از طریق ابزار های برتر اینستاگرام تعامل ایجاد کنند. اینستاگرام یک پلتفرم بسیار محبوب برای به اشتراک گذاری عکس است که شرکت ها میتوانند از این پتانسیل به نفع خود استفاده کنند. یکی از بزرگترین چالش ها در بازاریابی اینستاگرام، نحوه مدیریت موثر حساب کاربری است. اگر از اینستاگرام به عنوان یک بستر بازاریابی استفاده می کنید، نه تنها مایلید که بدانید که ابزارهای اینستاگرام چگونه بر استراتژی بازاریابی آنلاین شما تأثیر می گذارد، بلکه می خواهید راهی بهتر برای مدیریت آن پیدا کنید.

در ادامه چند ابزار  برتر اینستاگرام برای کمک به مدیریت حساب اینستاگرام، تعامل با فالوورها، بهبود کسب و کار و موارد دیگر آورده شده است.

 

بهترین ابزارهای اینستاگرام برای کسب و کارها

Canva .1

یکی از مفیدترین ابزارهایی است که در صورت علاقه به کارهای گرافیکی میتوانید از آن استفاده کنید. Canva در سال 2012 منتشر شد و یک ابزار رایگان است که هم برای مبتدیان و هم برای افراد حرفه ای در نظر گرفته شده است. دارای رابط کاربری آسان و دسترسی به بیش از یک میلیون عکس، فونت، گرافیک و عناصر طراحی است. Canva برای کمک به کاربران خود، مدرسه طراحی صفحه اختصاصی خود را در وب سایت دارد تا از ویژگی های ابزار به طور موثرتری استفاده کرده و پروژه های سفارشی ایجاد کنند.

Later .2

سابق بر اینLater  به عنوان یک برنامه زمان بندی اینستاگرام شناخته میشده است. اما امروزه یک ابزار شماره یک بازاریابی برای اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و پینترست محسوب میشود. در حال حاضر نیز بیش از 2 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. Later به ساده سازی استراتژی اینستاگرام شما کمک می کند تا بتوانید خود را برای فروش و موفقیت بیشتر آماده کنید. این ابزار برتر اینستاگرام به برنامه ریزی نموداری، مدیریت رسانه، بازاریابی و تجزیه و تحلیل تمرکز دارد. هدف بعدی این است که بازاریابی اینستاگرام را ساده کرده و برای همه از جمله مشاغل کوچک و استارتاپ ها در دسترس قرار دهد.

Combin Growth .3

یک ابزار بازاریابی در اینستاگرام با ویژگی های فوق العاده برای هدف گذاری، تجزیه و تحلیل، مدیریت و تعامل مخاطبان محسوب میشود. میتوانید فالوورهای جدید جذب کنید و یک جامعه وفادار برای فالوورهای حساب خود بسازید. یا این که اینفلوئنسرهای جدیدی پیدا کنید که مناسب جامعه هدف شما باشد.

یکی از قسمت های جالب این ابزار برتر اینستاگرام این است که از فناوری machine learning برای تجزیه و تحلیل کیفیت کاربران استفاده می کند. با استفاده از این فناوری پیشرفته می توانید اکانت های بی کیفیت، روح و فیک را شناسایی کنید. اقدامات روزانه ی خود را در زمینه ی فالو کردن، لایک و کامنت گذاشتن بهینه کنید. در این صورت زمان خود را صرف کاربران واقعی و علاقه مند به اینستاگرام میکنید.

PromoRepublic .4

برخی از بازاریابان به شدت مشغول هستند و از مشکل کمبود وقت رنج میبرند. این نوع بازاریابان میتوانند از ایده های محتوایی این ابزار، الگوهای از پیش آماده شده برای استفاده در تبلیغات و قابلیت سفارشی سازی طرح ها با ویرایشگر گرافیکی استفاده کند. همچنین سیستم ارسال هوشمند این ابزار برتر اینستاگرام، به حفظ و بهینه سازی زمان و وقت شما کمک میکند. چرا که این برنامه از شما یک زمان بندی سفارشی شده دریافت میکند و طبق آن عمل خواهد کرد و بهترین زمان ارسال را بر اساس زمان، کسب و کار  و مخاطبان شما انتخاب می کند. با استفاده از این ابزار میتوانید منشن ها و هشتگ های استفاده شده را بررسی و مانیتور کنید. به راحتی میتوانید ببینید چه کسی شما را منشن کرده است و به تمامی پیام ها در اینستاگرام، فیس بوک و توییتر پاسخ دهید.

Iconosquare .5

Iconosquare یک ابزار مدیریتی در اینستاگرام است که به بازاریابان اجازه می دهد:

·         مکالمات را مدیریت کنند

·         نحوه مشاهده فید را سفارشی کنند

·         عکس هایی که برای مخاطبان جذاب بوده است را تجزیه و تحلیل کنند

·         عکس ها را بهینه کنند و موارد دیگر

با استفاده از Iconosquare می توانید تعداد کل لایک های دریافت شده، عکسهای با بیشترین تعداد لایک، میانگین تعداد لایک و کامنت در هر عکس، نمودار رشد فالوورها و تجزیه و تحلیل های پیشرفته را دریافت کنید. کاربران همچنین می توانند از Inconosquare برای تبلیغ حساب اینستاگرام در خارج از این پلت فرم استفاده کنند.

Websta .6

Websta به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد تا به حساب های خود در رایانه های شخصی خود دسترسی پیدا کنند. در Websta کاربران می توانند به اکثر ویژگی های موجود در برنامه اینستاگرام مانند کامنت گذاری و لایک دسترسی داشته باشند. این پلتفرم همچنین امکانات زیر را دارا میباشد:

·         سازماندهی پست ها

·         مشترک شدن کاربران

·         دریافت آمار اکانت

·         به اشتراک گذاری پست ها و صفحات هشتگ در رسانه های اجتماعی

·         ارسال پیام و موارد دیگر

Crowdfire .7

Crowdfire به کسب و کارها و بازاریابان راهی آسان برای یافتن فالوورهای غیرفعال و کسانی که اکانت آنها را فالو نکرده اند میدهد. علاوه بر این به آنها کمک می کند تا مخاطبان خود را از طریق یافتن کاربران مرتبط، گسترش دهند. همچنین نحوه ی تاثیر فعالیت آنها بر آمار فالوورها را رصد کنند.

SnapWidget .8

SnapWidget یکی از محبوب ترین ویجت های اینستاگرام است که به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت و به راحتی یک عکس را در وب سایت یا وبلاگ خود بارگذاری کنند. برای افزودن SnapWidget به وب سایت یا وبلاگ خود می توانید از نام کاربری اینستاگرام یا هشتگ برای ایجاد ویجت استفاده کنید. SnapWidget هر 30 دقیقه به طور خودکار جدیدترین عکس ها را از حساب یا هشتگ کاربران خارج می کند.

Simply Measured .9

Simply Measured یک ابزار گزارش کاربری رایگان اینستاگرام است که به کاربران امکان می دهد تا بدانند کسب و کارشان چقدر از اینستاگرام استفاده می کند و در این پلتفرم فعالیت می کند. همچنین مشخص میکند که کدام عکس ها عملکرد بهتری داشته اند و روند کلی صفحه چگونه است. کاربران می توانند گزارش های این ابزار برتر اینستاگرام را برای تجزیه و تحلیل تمام داده های خام استفاده کنند.

Unfold .10

یکی از جدیدترین و محبوب ترین ابزارهای اینستاگرام برای مشاغل و بازاریابان Unfold است. چرا که مجموعه ی کاملی برای تولیدکنندگان محتوا محسوب میگردد. این برنامه به کاربران امکان می دهد با مجموعه ای از 25 تمپلیت آماده، استوری هایی جذاب برای اینستاگرام، اسنپ چت و فیس بوک تولید کنند. با استفاده از Unfold، بازاریابان می توانند استوری های خود را پیش نمایش کنند. همچنین صفحات خود را بصورت تک تصویر در سایر کانالهای اجتماعی به اشتراک بگذارند.

 SkedSocial .11

SkedSocial برای مدیران رسانه های اجتماعی مناسب است که به راه ساده تری برای مدیریت اینستاگرام خود نیاز دارند. این ابزار دارای امکان بارگذاری وب، زمان بندی و پشتیبانی از چندین حساب است. این ابزار به بازاریابان اینستاگرام اجازه می دهد تا به راحتی از دسکتاپ خود به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند و پست بگذارند یا برنامه ریزی کنند.

پس از بارگذاری تصاویر یا فیلم ها برای ارسال به حساب اینستاگرام، کاربران می توانند محتوا را برش داده، فیلتر یا متن اضافه کرده یا تصاویر را بچرخانند. کاربران می توانند بلافاصله آنها را ارسال کنند یا با استفاده از رابط کاربری ساده آنها را برای انتشار در آینده برنامه ریزی کنند.

 

کلام آخر

استفاده از ابزارهای مناسب رسانه های اجتماعی برای کسب و کارتان می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و در واقع می تواند شما را به یک بازاریاب بهتر تبدیل کند.

 

منبع: digitalagencynetwork.com

گردآورنده: فاطمه سرلک – تیم محتوانویسی بلوباکس

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *