6 تکنیک محبوب بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

6 تکنیک محبوب بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک


6 تکنیک محبوب بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

قبل از اینکه کسب و کار شما برای یک محصول شروع به بازاریابی کند، نیازدارید پرسنای خریدار خود را که شما قصد دستیابی به وی را دارید شناسایی نمایید. به محض اینکه مشتری ایده آل خود را یافتید، می توانید با انواع و اقسام تکنیک های مختلف به وی دسترسی پیدا کنید. بسیاری از این روش های کم هزینه یا حتی بدون هزینه هستند (بازاریابی چریکی) و شما این امکان را دارید از موارد مختلف در بخش های مختلف از چرخه کسب و کار استفاده نمائید.

زمانی که شما کسب و کار خود را راه می اندازید مهمترین دغدغه شما یافتن یک روش منحصر به فرد برای کسب و کار خودتان است.  شما می توانید با داشتن یک پرینتر، تلفن و دستگاه متصل به اینترنت این کار را شروع کنید.

در این مقاله به هفت مورد از این تکنیک های  اشاره می کنیم

  1. فلایر

این روش یکی از روش های قدیمی تبلیغات است که همواره با هزینه بسیار پایین خیلی خوب جواب می دهد. شما می توانید ابتدا با شناسایی منطقه ای که می خواهید در آن کسب و کار خود را راه اندازی نمایید شروع کنید و با پخش فلایرهای تبلیغاتی در صندوق های پستی آن منطقه با مشتریان ارتباط برقرار می کنید. محتوای فلایر شما بایستی بایستی کوتاه و مختصر باشد و به سرعت مفهوم مورد نظر را انتقال دهد. خدمات خود را به صورت برجسته نشان دهید و حتما شماره تماس خود را به صورت ویژه درج کنید. کوپن، بن تخفیف و موارد از این دست را نیز به در فلایر فراموش نکنید.

  1. پوستر

بسیاری از سوپرمارکت ها، مکان های عمومی و مراکز خرید تابلوهای اعلانات جهت تبلیغات رایگان دارند. این فرصت ها بایستی به خوبی مورد استفاده قرار گیرند و بایستی بتوانند به طور واضح محتوا را به مخاطب منتقل کنند. سعی کنید برای هر مکان یک رنگ مختلف در نظر بگیرید تا بتوانید در ذهن مخاطب ماندگار شوید.

  1. ارائه ارزش افزوده

این یکی از قدرتمندترین تکنیک ها برای فروش هر محصول یا خدمتی است. این روش نیز همچون ارائه کوپن، بن تخفیف و موارد مشابه می تواند در جذب مشتری بسیار موثر باشد. یکی از معمول ترین ارز آفرینی ها؛ گارانتی، تخفیف برای رجوع مجدد، کارت عضویت، کارت امتیاز و جایزه به مشتریان همیشگی. اینجا شما بایستی انتخاب کنید که از طریق کدامیک از ابزارها می خواهید به مشتریان خود ارزش دهید. شما الزامی به وعده های اغراق آمیز به مشتری ندارید. ولی بایستی حتما ارزش های مورد نظر خود را در چشم مشتری برجسته سازید.

  1. شبکه سفارش (ارجاع)

شبکه های سفارش برای یک کسب و کار ارزشمند هستند. این موضوع تنها مربوط به ارجاع توسط مشتریان در ازاء دریافت درصد تخفیف و بن خرید نمی شود. این می تواند شامل سفارش های کسب و کار به کسب و کار نیز باشد. شما شاید بارها شنیده باشید ما این جنس را نداریم یا این خدمات را ارائه نمی دهیم ولی پایین خیابان یا چند مغازه پایین تر می توانید آن را خریداری نمایید، اما شما باید مطمئن باشید در ازاء آن از شخص مقابل نیز سفارش خواهید شد. زمانیکه شما با یقه سفیدها کار می کنید، این شبکه قدرتمندتر خواهد شد. برای مثال یک وکیل شما را به یک حسابدار معرفی می کند، یک حسابدار شما را به بروکر معرفی می کند.

  1. پیگیری ها

تبلیغات می تواند برای شما فرصت دستیابی به مشتری را فراهم نماید، اما آنچه که شما برای مشتری انجام می دهید بسیار بسیار قوی تر از تبلیغات است. پیگیری هایی که شما به وسیله پرسشنامه انجام می دهید اغلب می تواند یکی از بهترین منابع بازخورد برای کمپین های شما باشند.

  1. اینترنت

شما با استفاده از امکاناتی که در اینترنت و فضای مجازی در اختیار دارید می تواند با هزینه هایی به مراتب کمتر به تعداد زیادی از مخاطبان درسترسی داشته باشید. می توان گفت روش های بازاریابی برای 50 سال است تغییر چندانی نداشته اند ولی اینترنت به تنهایی توانست همه چیز را تغییر دهد.

امروزه غیر قابل تصور است که حتی یک کسب و کار بسیار کوچک در کوشه و کنار جهان وب سایت اختصاصی نداشته باشد (حتی یک کافی شاپ محلی کوچک). نداشتن وب سایت در اینترنت یعنی عدم دسترسی به تعداد بسیار زیادی از افراد که بتوانند به کمک موتورهای جستجو شما را بیابند. به این موضوع شما رسانه های اجتماعی همچون (اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک،…..) این ها می تواند به کمک انجام SEO مناسب شما را در محیط آنلاین درخشان نشان دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *