7 دلیل برای سرمایه گذاری در بازاریابی اینستاگرام


روزانه بیش از 200 میلیون نفر در اینستاگرام از یک پروفایل تجاری اینستاگرام دیدن می کنند. با توجه به اینکه هر فرد به طور متوسط ​​روزانه 53 دقیقه در این پلتفرم سپری می کند، دسترسی بالقوه برای بازاریابی اینستاگرام بسیار زیاد است. این پلتفرم بالاترین نرخ مشارکت در صنعت را دارا است. به همین دلیل است که بیشتر کسب و کارها از آن در جهت فروش خود استفاده میکنند. در ادامه 7 دلیل را خواهیم گفت که چرا باید زمان و پول خود را در بازاریابی اینستاگرام سرمایه گذاری کنید تا بتوانید تجارت خود را به طور موثر توسعه دهید.

1.اینستاگرام دسترسی بسیار وسیعی دارد

از سال 2010 که اینستاگرام فعالیت خود را آغاز کرده است، این برنامه پس از فیس بوک و یوتیوب محبوب ترین برنامه در جهان شده است. بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه دارد و 63 درصد از آنها روزانه فعال هستند. ایالات متحده با 116 میلیون کاربر بیشترین سهم کاربران اینستاگرام را به خود اختصاص داده است. هند با 73 میلیون و برزیل با 72 میلیون نفر در رتبه های بعدی قرار دارند. پس از آنها تعداد کاربران روسیه، ترکیه، ژاپن و انگلیس بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. اما آنچه برای تجارت شما اهمیت دارد این است که دریابید از طریق بازاریابی اینستاگرام چه سهمی از این بازار را میتوانید به دست آورید. 500،000 اینفلوئنسر در اینستاگرام وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و توجه افراد را به برند خود جلب کنید.

با این حال به جای استفاده از اینفلوئنسرهای بزرگ با صدها هزار دنبال کننده، می توانید با استفاده از بسیاری از اینفلوئنسرهای کوچک (5000 تا 20000 دنبال کننده) میزان مشارکت بالاتری داشته باشید. به این دلیل که این نوع اینفلوئنسرها از اعتماد بیشتری بین مخاطبان برخوردارند. وقتی این اینفلوئنسر برند شما را به بازار تبلیغ میکند، بیشتر به عنوان توصیه از طرف یک دوست مطرح می شود تا این که یک تبلیغ تجاری باشد.

2.اینستاگرام یک قیف فروش جایگزین موثر است

در حال حاضر هزاران کسب و کار وجود دارد که خدمات و محصولات خود را منحصراً از طریق اینستاگرام می فروشند. حتی زمانی که قصد ندارید مستقیما از طریق اینستاگرام بفروشید، این پلتفرم یک ابزار حیاتی است که به شما کمک می کند ارتباطتان با مشتریان را حفظ کنید. این بازار به شدت رقابتی است و به همین دلیل باید از هر ابزاری که در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید. وقتی که یاد بگیرید که چگونه از اینستاگرام استفاده کنید، می تواند درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد. یک بازار جایگزین است که در آن می توانید برند خود را به نمایش بگذارید و خریداران را جذب کنید. چرا که درست مانند یک نمایشگاه مجازی عمل میکند.

3.به شما کمک می کند تا نسبت به مشتریان و رقبا پاسخگو باشید

شاید به سختی بتوانید بستری بهتر از اینستاگرام برای پیگیری رقبا و مشتریان خود پیدا کنید. چرا که در این پلتفرم تمام فعالیت های رقبا و خواسته های مشتریان را میتوانید رصد کنید. به هنگام فعالیت در هر صنعتی، باید گوش به زنگ و آماده باشید تا هر پیشامدی را زیر نظر داشته باشید. به طوری که بتوانید انتظارات مشتری را در هر زمان و به هر شکلی برآورده کنید. چابکی یکی از کلیدهای موفقیت، علی الخصوص در بازاریابی اینستاگرام است زیرا محصولات هر روز مورد بازبینی قرار میگیرند و تغییر میکنند.

حتی فراتر از آن باید ببینید رقبای شما چه کار می کنند و چقدر موفق هستند. می توانید از استراتژی بازاریابی اینستاگرام آنها چیزهای زیادی بیاموزید و از پیشرفت های جدید مطلع شوید.

4.اینستاگرام مقرون به صرفه است

برخلاف بسیاری از گزینه های دیگر بازاریابی، اینستاگرام یک راه بسیار مقرون به صرفه برای اجرای کمپین های بازاریابی آنلاین شما است. برخلاف یوتیوب و حتی فیس بوک، نیازی نیست هزینه زیادی صرف ایجاد محتوای منحصر به فرد کنید. اینستاگرام بهترین نرخ بازگشت سرمایه را در میان سایر رسانه های اجتماعی دارد. در مقاله ی “هزینه ی بازاریابی رسانه های اجتماعی چقدر است؟” عواملی که تعیین کننده ی هزینه های انجام شده در رسانه های اجتماعی هستند را بررسی کرده ایم. با خواندن میتوانید بهترین پلتفرم را برای بازاریابی آنلاین خود انتخاب کنید.

5.به شما کمک می کند تا وفاداری مشتریانتان را افزایش دهید

تنها راه اطمینان از پایداری کسب و کارتان این است که مشتریان بارها و بارها به سمت شما بازگردند. برای انجام این کار باید به طور شخصی با آنها ارتباط برقرار کنید و به آنها این احساس را القا کنید که برند شما واقعا به آنها اهمیت میدهد.

6.اینستاگرام ترافیک بیشتری را به سمت وبسایت شما هدایت می کند

هنگامی که مشتریان با برند شما روبرو می شوند، می خواهند در مورد آنچه شما می فروشید و این که ماهیت شرکت شما در مورد چیست بیشتر بدانند. این بدان معنا است که شما این شانس را دارید تا:

  • آنها را تحت تأثیر قرار دهید
  • داستان خود را بیان کنید
  • میزان تبدیل مخاطب به مشتری را افزایش دهید

طبق تحقیقات 60 درصد از کاربران اینستاگرام محصولات جدید را در این پلتفرم کشف می کنند. بنابراین این پلتفرم ترافیک وبسایت ارزشمندی را نوید می دهد. در انتخاب استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود حتما وبسایت خود را نیز مد نظر قرار دهید.

7.رتبه و جایگاه کسب و کارتان را افزایش می دهد

اگر تنها به یک وبسایت پرطمطراق تکیه می کنید تا به آن سطح برسید، سخت در اشتباه هستید. لازم است بدانید بازاریابی رسانه های اجتماعی در رتبه بندی SEO اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که باعث افزایش ترافیک وبسایت شما می شود. اگر واقعاً می خواهید خود را به عنوان پیشرو در صنعت خود معرفی کنید، باید بازاریابی اینستاگرام را جدی بگیرید. ابزارهای اینستاگرامی زیادی برای کمک به شما در دستیابی به موفقیت وجود دارد. آگاه باشید که رقبای شما به هر حال این کار را انجام می دهند و اگر اقدامی انجام ندهید به زودی از شما پیشی می گیرند.

کلام آخر

اینستاگرام به سرعت در حال تبدیل شدن به یک سایت رسانه اجتماعی پیشرو در سطح جهان است. این هفت دلیل ثابت می کند که چرا شما باید زمان و پول خود را در بازاریابی اینستاگرام سرمایه گذاری کنید. خلاصه این که اگر می خواهید کسب و کار شما در این دنیای دیجیتالی جدید رشد کند، باید دید خود را بر روی امکانات جدید باز کنید. بزرگترین پلتفرم اجتماعی در حال حاضر نیز اینستاگرام است.

منبع: digitalagencynetwork.com

گردآورنده: فاطمه سرلک – تیم محتوانویسی بلوباکس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *