ارتقا، بهبود و توسعه کسب و کار

عارضه یابی کسب و کار

می توان گفت؛ اولین قدمی که هر کسب و کار برای ارتقا، بهبود و توسعه کسب و کار خود بر می دارد، این است که باید یک عارضه‌یابی از وضعیت کنونی انجام دهد. بنابراین شناسایی واقعی مسئله و یا مشکل سازمانی نیمی از راه حل است. بنابراین پاسخ به سوالاتی از جمله موارد ذیل می تواند بسیار به بهبود شرایط کمک کند:

  • شاید اولین کار تعریف چشم انداز و استراتژی‌هاست؟
  • فکر کنم مشکل من نیروی انسانی است و باید اول همه ساختار سازمانی را اصلاح کنم و طرح جامع منابع انسانی را در آورم.
  • اصلاً نه، احتمالاً باید از ابزارهای کوچک مدیریتی مثل برنامه‌ریزی تولید و چیدمان و تکنیک های برنامه‌ریزی ریاضی یا  مثل این‌ها استفاده کنم؟
  • اگه سازمانم را شبیه‌سازی کنم شاید این طوری بهتر بفهمم مشکلم چیست؟

آنالیز کسب و کار

Business Analysis

در دنیایی که ما هر روز با تغییرات و پیچیدگی های جدید روبه رو هستیم نیازمند این هستیم که همواره در مقابل رقبا با محصولات و خدمات جدیدی قرار بگیریم به همین دلیل ما نیازمند این مهم هستیم تا تعیین کنیم چه کسی و با چه تخصصی باید به حل مسئله و ارائه پاسخ در موضوع مورد نظر ما بپردازد؟ چه کسی به بررسی الزامات سازمان و پروژه‌ها توجه خواهد کرد؟ و بسیاری سوالات دیگر که در آنالیز و تحلیل کسب و کار ما می توانیم به آنها پاسخگو باشیم.

ارائه راهکارهای عارضه یابی

برای کسب و کار شما

با توجه به عارضه شناسایی شده می توان راهکار مناسب برای کسب و کار را ارائه کرد. به این ترتیب که با توجه به مطالب ارائه شده توسط صاحب کسب و کار و بررسی های میدانی که توسط بلوباکس انجام می شود ما می توانیم مسئله را شناسایی و پس از آن راهکارهای مناسب را با توجه به اینکه این راهکار می تواند به کدام بخش از کسب و کار که دارای ایراد و مشکل است کمک کند، آن را با همکاری شما برطرف کنیم.

طراحی و تدوین استراتژی نوین

مخصوص کسب و کار

برای موفقیت و به‌دست آوردن هرچیز ارزشمندی باید برنامه داشته باشید. این مهم در سازمان، بخش و تیم شما و حتی برای اشخاص به کار گرفته می‌شود. به همین جهت شما بایستی بدانید چگونه از استعداد، توانمندی ها، پتانسیل‌ها و منابع خود استفاده کنید، بنابراین اگر برنامه‌ی مشخص و درستی نداشته باشید دستیابی به اهداف در این مسیر بسیار دشوار خواهد بود.

تحلیل و پیاده سازی

ساختارهای نوین سازمانی

امروزه نگرش صاحبنظران نسبت به مفهوم و کارکردهای سازمان و چگونگی طراحی ساختار آن با گذشته دچار تغییرات بسیار شده است. این تغییرات، نه تنها شکل سازماندهی، نوع برخورد با کارکنان بلکه ترکیب آن را نیز در بر می گیرد. سازمان بی مرز، سازمان فاقد سلسله مراتب، کارکنان فرهیخته، شهروند سازمانی و امثال آن، برخی از واژگان مورد استفاده در نگرش های جدید سازمانی را تشکیل می دهند. گرچه هنوز ساختار سازمانی و نگرش حاکم بر سبک های مدیریتی در سازمان های کشور ما نگرشی سنتی است، اما عناصری از نگرش سازمانی جدید، نظیر کاستن از سطوح مدیریت سازمان ها، غنی سازی مشاغل، ترویج فرهنگ کار تیمی و نگرش فرآیندی در همان ساختارها و روش های قبلی مشاهده می گردد.

شیوه های نوین بازاریابی

بازاریابی نیز همچون سایر علوم علمی است که هر روز پیشرفت می‌کند و ما روز به روز شاهد روش های جدیدی هستیم. دلیل این موضوع هم واضح است: هر چه نباشد، بازاریابی یک علم پول‌ساز است. به همین جهت استفاده از شیوه های نوین و به روز آن برای هر کسب و کاری بسیار حائز اهمیت و حیاتی است. این شیوه‌ها شامل مواردی همچون زیر است:

تبلیغات، فروش، برند سازی، رفتار مصرف کننده، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی عصبی، بازاریابی ربایشی، بازاریابی سبز، بازاریابی چریکی،….)