امکان سنجی و شروع کسب و کار

بررسی و تحلیل ایده

کسب و کار شما

اولین قدم راه اندازی کسب و کار ایده پردازی و نگارش مدل کسب وکار است. ایده کسب و کار از زمان شکل گیری در ذهن تا راه اندازی کسب و کار راه طولانی در پیش دارد. از تهیه مدل کسب و کار تا امکان سنجی و تامین مالی ، بازاریابی و بسیاری مراحل دیگر.

ارزشیابی ایده

کسب و کار شما

ابتدا ایده خود را به رشته تحریر درآورید، این زمانی است که خود شما هم بهتر می توانید راجب آن قضاوت داشته باشید. سپس چک لیستی تهیه و آن را ارزیابی کنید:

۰۱

نیازهای فردی و سازمانی

ایده کسب‌وکار شما می‌تواند نیاز فرد یا سازمانی را برطرف کند؟

۰۲

تعداد افراد

تعداد افرادی که چنین مشکلی دارند، زیاد هستند؟

۰۳

هزینه

آیا این افراد پول کافی برای پرداخت هزینه این کالا یا خدمت رادارند؟

تدوین مدل و برنامه کامل

کسب و کار

اصطلاح مدل کسب و کار (Business Model) در ادبیات مدیریت یک اصطلاح نسبتاً جدید محسوب می‌شود. به عنوان یک مقایسه‌ی ساده، به این نکته توجه کنید که بحث طرح کسب و کار (Business Plan) دقیقاً با همین نام، در حدود دو قرن قدمت دارد. در حالی که قدمت اصطلاح مدل کسب و کار به زحمت به دو دهه می‌رسد.

در مدل کسب و کار ما نیاز داریم به سه سوال عمده پاسخ دهیم:

  1. این کسب و کار، چه ارزشی را چگونه ایجاد می کند؟
  2. چگونه آن را به پول تبدیل می کند؟
  3. چگونه می تواند پایدار بماند؟
با ما تماس بگیرید

تدوین مدل و برنامه بازاریابی

مدل های بازاریابی ابزارهایی هستند که به فرآیند تفکر و تصمیم گیری در خصوص فعالیت های بازاریابی کمک میکنند و از توسعه استراتژی بازاریابی حمایت میکنند. یک مدل ساده و واضح قالبی است که نحوه ی عملکرد برند را ارزیابی میکند و آن را با رقبا و برنامه های استراتژی رشد برای آینده مقایسه میکند. و همچنین برای ارتباط با هدف و دلایلی که پشت استراتژی های به کار رفته نهفته اند نیز اثرگذار هستند. اما مشکل اصلی است که مدلهای زیادی به وجود آمده و طی سال ها توسعه یافته اند، و گاهی انتخاب بهترین مدل، که با توجه به هدف کسب و کار کارایی لازم را داشته باشد، کمی دشوار شده است.

تدوین برنامه تحلیل رقبا

می‌توان گفت؛ به تحقیقاتی که درزمینهٔ تجزیه‌وتحلیل بازار و آنالیز رقبا انجام می‌شود، تحقیقات مقایسه‌ای رقابتی گفته می‌شود. این پژوهش‌ها برای موفقیت کسب‌وکار شما دارای اهمیت بسیار زیادی است. زیرا تحقیقات مقایسه‌ای رقابتی به شما کمک می‌کند تا با استفاده از روش‌های تجزیه‌وتحلیل بازار رقبا و بررسی وضعیت فعالیت رقبا، استراتژی‌های خود را به‌گونه‌ای بچینید که بتوانید با دست گذاشتن بر روی نقاط ضعف رقبا و افزودن بر نقاط قوت خود بتوانید به مشتریان خدمات و محصولاتی مناسب‌تر و باب میل‌تر ارائه کنید. بنابراین تحلیل رقبا، یکی از بخش‌های مهم و حائز اهمیت در تدوین استراتژی کسب‌وکار است. دلایل اصلی اهمیت تحلیل رقبا در طرح کسب‌وکار این است که اولاً شما از طریق این تجزیه‌وتحلیل، با آگاهی از بازار وارد حوزه کاری خود می‌شوید و ثانیاً یک تفاوت و تمایزی را نسبت به رقبا برای شما ایجاد خواهد کرد.

اخذ مجوز و ثبت برند و نام تجاری شما

در زمینه اخذ مجوز و ثبت برند و سایر خدمات ما می توانیم با کمک به شما آشنا نمودن با روال قانونی بتوانیم بهترین مسیر را به شما نشان دهیم.

تولید محتوای کسب و کار

جهت توضیح این مهم که تولید محتوا می تواند تا چه اندازه بر روند کسب و کار تاثیر بگذارد سه موضوع مهم را مطرح می نمائیم:
- می توانید برند خود را با ایجاد اعتماد از طریق محتوا ارتقا دهید
- باعث می شود شما در زمینه تغییرات چابک تر عمل کنید
- شما می توانید از این طریق SEO خود را بهبود ببخشید

طراحی و ساخت وب سایت

ساخت وب سایت و طراحی آن امروزه فعالیتی است که بسیاری از فعالان در حوزه IT انجام می دهند ولی ما می توانیم بگوییم تفاوت ما با آنها نحوه ساخت وب سایتی به دلخواه شما است با محتوا، ویژگی ها و نیازمندهای مرتبط با خود کسب و کار شما است.

ساخت و ایده پردازی جهت اپلیکیشن های مناسب

ما علاوه بر اینکه می توانیم به طراحی اپلیکیشن های مناسب برای شما اقدام کنیم بلکه می توانیم با الگو برداری های مناسب و سفارشی سازی آن نه تنها سرعت بیشتری داشته باشیم بلکه بتوانیم آن را در راستای خواسته شما برآورده سازیم.

جذب سرمایه برای ایده شما

این امکان برای شما فراهم است با توجه به اعتمادی که به دست آورده ایم با سرمایه گذاران بسیاری در ارتباط هستیم که آنها در جستجوی ایده ای مناسب هستند تا با سرمایه گذاری مناسب بر روی ایده مورد نظر بتوانند موقعیت برد-برد را برای شما ایجاد نمایند به این معنا که علاوه بر اینکه خودشان سود ببرند به شما و کسب و کارتان سود برسانند.