پادکست چیست ؟

پادکست چیست؟

پادکست چیست؟


پادکست چیست؟

پادکست محتوای صوتی را در اینترنت به کاربران ارائه می­دهد که می­توان آن را به راحتی دانلود کرده و در زمان دلخواه شنید. پادکست این امکان را برای افراد فراهم می­سازد تا در هر مکانی از زمان خود بهینه استفاده کنند و به محتواهایی با موضوعات متفاوت گوش دهند. همچنین در پادکست زمان پخش، سرعت پخش، نوع و زبان برنامه مورد نظر شما در اختیار خودتان قرار دارد. کاربران میتوانند فقط با اتصال به اینترنت و از طریق سایت ها و اپلیکیشن هایی که میزبان پادکست ها هستند به انبوهی از محتواهای گوناگون دسترسی پیدا کنند.

پادکست یکی از سریعترین قالب های دیجیتال در حال رشد است که دارای نفوذ جدی در بین افراد با سنین مختلف می­باشد. از قابل توجه ترین کاربردهای پادکست در بین افراد، میتوان به ابزاری برای یادگیری، رشد و توسعه فردی اشاره کرد و پادکست هایی با محتوای کسب وکار به عنوان یکی از پنج ژانر برتر در این حوزه شناخته شده است. پادکست یادگیری را ساده و راحت می کند، از همین رو باعث جذابیت ویژه آن برای کارآفرینان، مدیران و توسعه کسب و کار می شود.

هزاران پادکست در دسترس افرادی است که به دنبال کسب دانش بیشتر در مورد چگونگی ایجاد، رشد و موفقیت شغل خود هستند. بسیاری از آنها مشاوره های تخصصی ارائه می دهند که توسط خود کارآفرینان موفق ارائه می شود و غالباً مصاحبه هایی تأثیرگذار با افراد برجسته در صنعت انجام می شود که هر کدام سبک منحصر به فرد خاص خود را دارند.

در این میان پادکست های انگلیسی با موضوع کسب وکار طرفداران زیادی دارند که تعدادی از پرمخاطب ترین آنها عبارتند از:

Entrepreneurs on Fire

در این پادکست از کارآفرینان الهام بخش برای کمک به کارآفرینان مشتاق به منظور دستیابی به موفقیت در تجارت استفاده می کند.

Smart Passive Income

این پادکست، مصاحبه ها و استراتژی هایی در مورد چگونگی افزایش سود و رشد تجارت آنلاین ارائه می دهد. در صورت علاقه به قیف های فروش، خرید و فروش آنلاین و حضور فعال در YouTube این پادکست یک منبع عالی برای استفاده خواهد بود.

The $100MBA

یک پادکست معروف برای آموزش و کسب و کار می­باشد که با کمک متخصصان برتر این صنعت دانش عملی را برای شنوندگان فراهم می کند.

Mixergy

این پادکست مشاوره، راهنمایی و راهبردهایی در مورد چگونگی غلبه بر چالشهای مختلف مرتبط با کارآفرینی در اختیار شنوندگان قرار می­دهد. کاربران می توانند از ترکیبی از مصاحبه ها و دوره هایی که با کمک کارآفرینان موفق ایجاد شده است، بهره ببرند.

HBR Ideacast

در این پادکست میتوانید از مصاحبه و بحث و گفتگو از “متفکران برجسته جهان” در کسب و کار و مدیریت یاد بگیرید.

How I Built This

پادکست  How I Built This زندگی و داستانهای برخی از محبوب ترین رهبران تجاری در شرکتهای پیشرو را در اختیار شنوندگان می گذارد.

Foundr Podcast

این پادکست برای برای کمک به صاحبان مشاغل کوچک و کارآفرینان در تجارت امروز طراحی شده است وبه رشد کارآفرینان خود ساخته و حرفه ای  کمک میکند.

StartUp

StartUp به شروع و راه اندازی کسب و کار جدید میپردازد.

خبر خوب این است که ایرانیان از این قافله پیشرو عقب نیفتاده اند و امروزه تعدادی پادکست با محتوای کسب و کار و کارافرینی برای کاربران منتشر میشود. نمونه هایی از این پادکست ها به شرح زیر می­ باشد:

مسیرآفرین

10 صبح

استارتاپت

رشدینو

رادیو فول‌استک

پادکست Furbo

گردآورنده: مهندس زهرا ترابی

 

 

بازاریابی رسانه های اجتماعیدیجیتال مارکتینگکارآفرینی

Entrepreneurs on FireFoundr PodcastHBR IdeacastHow I Built ThisMixergySmart Passive IncomeStartUpThe $100MBAاستارت آپبلوباکسپادکستزهرا ترابیکارآفرینیکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *