9 تفاوت رهبر و مدیر


وقتی به نقشی ارتقا می یابید که افراد را مدیریت می کنید، لزوما رهبر آنها نمی شوید. تفاوت یک مدیر و رهبر بسیار قابل توجه است و تمایزهای مهمی بین این دو وجود دارد. در این مقاله 9 تفاوت مهم بین رهبر و مدیر را ذکر کرده ایم.

  1. رهبر چشم انداز را تعیین میکند و مدیر هدف را مشخص میکند

رهبران تصویری از آنچه می بینند را تا حد ممکن ترسیم می كنند و مردم خود را تشویق میکنند تا این چشم انداز را به واقعیت تبدیل کنند. یک رهبر دیدی فراتر و گسترده تر از افراد دیگر دارد. افراد را به سمت بخش های بزرگتر سوق میدهد. چرا که میداند یک تیم توانایی انجام کارهای بیشتری نسبت به یک یک فرد مستقل دارد. در عوض تمرکز مدیران بر تعیین، اندازه گیری و دستیابی به اهداف است. آنها شرایط را کنترل می کنند تا به اهداف خود برسند یا از آن فراتر روند.

  1. رهبر عامل تغییر است و مدیر وضعیت موجود را حفظ می کند

یک رهبر عاشق اخلال و تغییر است و همواره از نوآوری استقبال میکند. همیشه به فکر تغییر است و حتی اگر همه چیز بر طبق اصول پیش رود، فکر میکند راه بهتری برای پیشرفت  وجود دارد. البته این موضوع را هم میداند و درک میکند که تغییر در سیستم غالبا باعث برخی تنش ها نیز میشود.

یک مدیر به چیزی که کارآمد است فکر میکند. سیستمها، ساختارها و فرایندها را اصلاح میکند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

  1. رهبر تفکر منحصر به فرد خود را دارد، مدیر تقلید میکند

رهبران حاضر و مایلند که خودشان باشند. آنها از خودشان آگاهی دارند و برای ساختن یک شخصیت منحصر به فرد و متمایز، فعالانه تلاش می کنند. از کردار و رفتار خود مطمین هستند و مایل به برجسته شدن هستند. نز بقیه اعتبار دارند و از شفافیت لازم برخوردار هستند. اما مدیران شایستگی ها و رفتاری را که از دیگران می آموزند تقلید می کنند و سبک رهبری خود را به جای تعریف از آن در پیش می گیرند.

4. رهبر ریسک میکند، مدیر ریسک را کنترل میکند

رهبر مایل است چیزهای جدید را امتحان کند حتی اگر امکان شکست در کار او وجود داشته باشد. تفاوت دیدگاه رهبر و مدیر در این است که یک رهبر، شکست را گامی از موفقیت میداند. اما یک مدیر تلاش میکند تا خطر را به حداقل برساند. به جای این که به استقبال خطر بروند و آن را در آغوش بگیرند، از آن اجتناب میکنند و به دنبال کنترل مشکلات میگردند.

5. رهبر طولانی مدت درگیر مسئله ای میشود، مدیر کوتاه مدت فکر و عمل میکند

رهبران متعصب و قاطع اند. کاری را که بخواهند انجام دهند، حتما انجام میدهند و موانع برای آنها بی معنی است. همواره برای رسیدن به اهداف خود با پشتکار تلاش میکنند. هر چقدر هم اهدافشان سخت و دور از دسترس باشد، انگیزه ی خود را حفظ میکنند. ممکن است پاداش منظمی دریافت نکنند اما هیچگاه دست از تلاش نمیکشند. در حالی که مدیران کوتاه مدت تر کار میکنند و به دنبال تقدیر و تشکر هستند.

6. رهبر شخصا رشد میکند در حالی که مدیر به مهارت های موجود اتکا میکند

یک رهبر میداند که اگر خود را به روز نکند و چیز جدیدی یاد نگیرد، متوقف نمیشود! بلکه عقب گرد خواهد داشت. یک رهبر همواره کنجکاو است و تمام اتفاقات پیرامونش را رصد میکند. رهبر به دنبال افراد و اطلاعاتی است که تفکر او را گسترش می دهد و میتواند به بهبود دیدگاه او کمک کند. در عوض یک مدیر اغلب عواملی را که باعث موفقیت او گشته اند، دو برابر میکند. مهارت هایی که دارد را ارتقا میدهد و رفتارهایی که برای او اثبات شده اند را در پیش میگیرد.

7. رهبر روابط را ایجاد می کند، مدیر سیستم ها و فرایندها را ایجاد می کند

یک رهبر بر مردم تمرکز می کند. منظور از مردم، همه کسانی است که در تحقق بخشیدن به چشم انداز رهبر، موثر هستند. رهبر به خوبی این افراد را میشناسد و بیشتر وقت خود را با آنها می گذراند. رهبر با تحقق مداوم وعده های خود، وفاداری و اعتماد را جلب میکند. در عوض تمرکز مدیر بر ساختارهای لازم برای تعیین و دستیابی به اهداف است. یک مدیر بر تحلیل داده ها متمرکزمیشود و از وجود سیستم برای دستیابی به نتایج مطلوب اطمینان حاصل می کنند. با افراد مستقل کار میکند و سعی در رسیدن به اهداف خود را دارد. یکی از تفاوت های رهبر و مدیر در تصویر زیر مشخص است.

8. رهبر نقش کوچ و راهنما را دارد اما مدیر مستقیما نقش تعیین میکند

رهبران می دانند افرادی که برای آنها کار می کنند، راه حل مشکلات را میدانند و یا قادر به یافتن آنها هستند. آنها افراد خود را شایسته می دانند و نسبت به توانایی و پتانسیلشان خوش بین هستند. رهبران در مقابل این وسوسه مقاومت می کنند که به مردم خود بگویند چه کاری را انجام دهند و چگونه این کار را انجام دهند. اما مدیران وظایف را تعیین می کنند و در مورد چگونگی انجام آنها راهنمایی می کنند.

9. رهبر طرفدار ایجاد می کند اما مدیر کارمند دارد

یک رهبر، افرادی را در کنار خود دارد که فراتر از صرفا یک پیرو و مطیع هستند. چرا که طرفداران پرشور او به حساب می آیند. به رهبر در ساخت برند و دستیابی به اهدافش کمک میکنند. این طرفداران به رهبران کمک میکنند تا دیدگاه و

که فراتر از پیروی از آنها هستند. پیروان آنها طرفداران پرشور و مروجین پرشور آنها می شوند – به آنها در ساختن نام تجاری و دستیابی به اهدافشان کمک می کنند. طرفداران آنها به آنها کمک می کنند تا محبوبیت و معروفیت بیشتری داشته باشند. اما مدیران کارمندانی دارند که دستورالعمل ها را دنبال می کنند و به دنبال جلب رضایت رئیس هستند.

منبع: forbes.com

گردآورنده: فاطمه سرلک – تیم محتوانویسی بلوباکس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *